Online jest niemiecką rodzinną firmą założoną w 1991 roku przez Thomasa i Alexandra Batsch. Zajmuje się produkcją akcesoriów do pisania, szkolnych i biurowych. Firma wciąż się rozwija i podbija kolejne rynki na świecie. Ich produkty można nabyć, jak dotąd, w 56 krajach na świecie.

Buteleczka atramentu Chocolate ma jedynie 15 ml pojemności. Wykonana jest z grubego szkła i posiada stosunkowo szeroką krótką szyjkę zwieńczoną ośmiokątną nakrętką wykonaną z bardzo twardego plastiku. Odkręcanie i zakręcanie sprawia pewną satysfakcję. Kształt równoległoboku posiada przednią i tylną ściankę lekko wklęsłą, zaś boczne są delikatnie wypukłe. Całość buteleczki jest zwieńczona brązowo-białą etykietą, na której znajdziemy nazwę producenta, kolor, pojemność butelki oraz informację, że atrament został wyprodukowany w Austrii. Możemy się z niej również dowiedzieć, że posiada zapach czekolady. :)_

Wymiary buteleczki to:

42 mm długości

22,5 mm szerokości

43 mm wysokości (wraz z zakrętką)

Ocena Wstępna Atramentu to: 

Buteleczka nie wyróżnia się swoim kształtem, ani nie posiada dodatkowych funkcji. Ot zwykła buteleczka. Za to daję 3 punkty.

Atrament nie posiada mieniących się cząsteczek, ale jest zapachowy, co z pewnością dodaje mu atrakcyjności. 0,5 punktu.

Dostać ten atrament w naszym kraju o dziwo nie jest łatwo. Ja za swój zapłaciłem 24, 89 zł i taką cenę muszę zostawić, gdyż obecnie nie widzę go w żadnym sklepie.

Mamy zatem: 

Ocena Wstępna Atramentu wynosi 2,12

Czas przetestować atrament w jego żywiole. Do testu, jak zawsze, wykorzystuję papier Rhodia (80 g/m2) i pióro Jinhao x450.

Czas schnięcia atramentu Online Chocolate zatrzymał się na 30 sekundach dla cienkiej kreski, jednak gruba wyschła powyżej tego czasu. 0 punktów.

Przepływ atramentu oceniam jako dobry. Wydajność również przyzwoicie się prezentuje, gdyż atrament zawarty jedynie w sekcji pióra wystarczył na napisanie 354 "kałamarzy". Za to 0,5 punktu.

Za 15 ml pojemności buteleczki nie mogę jednak przyznać więcej niż 0,25 punktu.

Kolor zwany Czekoladą faktycznie do niej nawiązuje. Poczynając od gorzkiej czekolady (kiedy atramentu jest dużo) a kończąc na czekoladzie mlecznej (kiedy atramentu jest mniej). Tendencja do cieniowania jest niezaprzeczalną zaletą tego koloru.

Zapach jest równie czekoladowy, co kolor. Trzeba mieć naprawdę silną wolę, aby nie chlapnąć sobie łyka. ;)

Wzór na Ocenę Końcową Atramentu to:  

Po podłożeniu wartości otrzymujemy: 

Ocena Końcowa Atramentu to 1,59

Online Chocolate jest ciekawą pozycją do celebrowania pisania piórem. Mała buteleczka nie zajmuje dużo miejsca a czekoladowy zapach uprzyjemni nam czas spędzony na stawianiu liter. Atrament polecam osobom, które pisują listy, albo prowadzą pamiętnik. Ja będę po niego sięgał zawsze wtedy, kiedy skończy mi się w domu czekolada. ;)

Comments
* The email will not be published on the website.