Lamy jest niemiecką firmą produkującą artykuły piśmiennicze od 1930 roku. Jej założyciel, Josef Lamy, był przedstawicielem handlowym marki Parker, co z pewnością przyczyniło się do decyzji o założeniu własnego przedsiębiorstwa. Lamy było pionierem w technologii produkcji piór z formowanych tworzyw sztucznych. Firma była prowadzona przez syna założyciela, Manfreda, aż do 2006 roku.

Butelka T51 o pojemności 30 ml posiada bardzo nowoczesny i prosty wygląd. Jest w zasadzie bardzo krótkim, wykonanym z grubego szkła, walcem z wypustką w podstawie i krótką szeroką szyjką. Całość osadzona jest na plastikowym pierścieniu z ABS, pustym w środku. Wykonana z grubego plastiku nakrętka posiada na szczycie logo firmy. Próżno jednak szukać jakiejkolwiek etykiety. Wspomniana wyżej wypustka w podstawie butelki jest zagłębieniem na stalówkę, co ma pomóc w zaczerpnięciu atramentu, kiedy zostało go już mało.

Wymiary butelki to:

56 mm średnicy

60,5 mm wysokości

Ocena Wstępna Atramentu to: 

Nowoczesny design butelki pozbawia ją uroku, ale dodatkowa funkcja, ułatwiająca użytkowanie, zapewnia jej 5 punktów.

Atrament nie posiada mieniących się cząsteczek, które dodałyby mu atrakcyjności, zatem za shimmering otrzymuje 0 punktów.

Średnia cena atramentu to 31 zł

Mamy zatem: 

Ocena Wstępna Atramentu czerwonego T51 wynosi 4,85

Czas przetestować atrament w jego żywiole. Do testu, jak zawsze, wykorzystuję papier Rhodia (80 g/m2) i pióro Jinhao x450.

Czas schnięcia atramentu to niestety porażka, gdyż wynosi ponad 30 sekund. 0 punktów.

Przepływ atramentu oceniłbym jako dobry z minusem. Jest na tyle rzadki, że potrafi strzępić przy pisaniu. Co do wydajności, to szału też nie robi. Atrament zawarty jedynie w sekcji pióra wystarczył na napisanie 320 "kałamarzy". Otrzymuje za to 0,5 punktu.

Za 30 ml pojemności butelki przyznaję 0,5 punktu.

Kolor atramentu czerwonego T51 jest... czerwony. :) Nie jest to jednak typowa czerwień, ale taka bardziej "neonowa", wpadająca w pomarańcz i róż. Pomimo że nie posiada tendencji do cieniowania ani wyraźnej głębi, podoba mi się.

Możemy przejść do Oceny Końcowej Atramentu:

Po podłożeniu wartości otrzymujemy:  

Ocena Końcowa Atramentu T51 czerwonego to 4,85

Czerwone atramenty mają raczej specyficzne przeznaczenie. Jest to kolor służący do zakreślania tekstu, nanoszenia poprawek bądź zapisywania istotnych informacji. Ze względu na swój nowoczesny "neonowy" odcień atrament T51 wywiąże się z tego zadania wzorowo. Nie używałbym go jednak do zapisywania ściany tekstu, aby nie stracić wzroku. ;) Uważam, że jest to udana produkcja, jednak o wąskim przeznaczeniu.

Comments
* The email will not be published on the website.