KWZ Ink jest polską manufakturą atramentów, działającą od 2015 roku. Słynie głównie z atramentów żelazowo-galusowych, jednak w swojej ofercie posiada również inne ciekawe pozycje. 

Butelka atramentu KWZ Ink posiada klasyczny butelkowy kształt czyli jest wykonanym z grubego szkła walcem z krótką ale szeroką szyjką. Zakręcana jest gładką nakrętką wykonaną z grubego i sztywnego plastiku. Brak jakiegokolwiek karbowania na bokach zakrętki utrudnia niestety otwieranie atramentu, gdyż palce się po niej ślizgają. Butelka ma 60 ml pojemności a na jej froncie znajdziemy przyklejoną białą etykietę z nazwą producenta, nazwą koloru oraz samym kolorem odwzorowanym w 100%. Jest to o tyle świetny pomysł, że wystarczy rzut oka abyśmy wiedzieli czy kolor jest tym czego szukamy.

Wymiary butelki to:

44 mm średnicy

78 mm wysokości z nakrętką

Ocena Wstępna Atramentu wygląda następująco:

Butelka sprawia swoją funkcję poprawnie, chociaż jest stosunkowo wysoka. Nie wyróżnia się wyglądem ani funkcjonalnością. 3 punkty.

KWZ Ink czerwień złodzieja nie posiada mieniących się cząsteczek. 0 punktów za shimmering.

Średnia cena atramentu wynosi 39 zł.

Tak więc:

Ocena Wstępna Atramentu wynosi zatem 4,61

Nieźle. Pora na sprawdzenie atramentu w praktyce. Do testu, jak zawsze, wykorzystuję papier Rhodia (80 g/m2) i pióro Jinhao x450.

Czas schnięcia atramentu wynosi niestety ponad 30 sekund. Dostaje za to 0 punktów.

Jego przepływ oceniam jako bardzo dobry. Atrament zawarty jedynie w sekcji pióra wystarczył na napisanie 364 "kałamarzy". Przyznaję mu za to 0,75 punktu.

Natomiast za 60 ml pojemności butelki daję 1 punkt.

Co do koloru, mamy tutaj do czynienia z głęboką czerwienią z delikatną tendencją do cieniowania.

Ocena Końcowa Atramentu to:

Po podłożeniu wartości pod wzór otrzymujemy:

Ocena Końcowa Atramentu KWZ Ink czerwień złodzieja wynosi zatem 8,06

Zdecydowaną zaletą atramentu jest duża pojemność butelki w przystępnej cenie. Długi czas schnięcia niestety odejmuje mu punktów. Mówiąc szczerze atrament KWZ Ink czerwień złodzieja nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z polską solidną produkcją, która zasługuje na uwagę. 

Comments
* The email will not be published on the website.